[quote]Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) opraví za pět milionů korun půl kilometru dlouhý úsek silnice v části Rožnova pod Radhoštěm Tylovice. Jde o první smlouvu uzavřenou na investiční stavbu v letošním roce, řekla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.[/quote]

Práce začnou na jaře a potrvají do léta letošního roku. Silnice je v havarijním stavu. Rekonstruovaný úsek navazuje na již obnovenou část této komunikace z roku 2010 za 5,9 milionu korun.

„Snažíme se, aby se silnice třetí třídy z Rožnova pod Radhoštěm směrem na Vigantice a Hutisko-Solanec postupně dostala do dobrého stavu,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Stavbaři opraví konstrukci i povrch vozovky a její odvodnění. Součástí rekonstrukce je vybudování zastávkových pruhů pro autobusy a také nové dopravní značení. Souběžně s opravou silnice bude město budovat nový chodník i kanalizaci a upravovat napojení místních komunikací a sjezdů. Řidiče po dobu prací čeká částečná uzavírka.

Podle údajů hejtmanství by v letošním roce mělo jít na opravu krajských silnic a mostů spolu s evropskými a státními dotacemi přes 720 milionů korun. Loni ŘSZK realizovalo tři desítky staveb, které stály více než 660 milionů Kč.

Zdroj: ČTK