[quote]Stavbaři dokončili opravu dalšího úseku silnice II/432 z Kroměříže do Koryčan, která dále vede na Hodonínsko v sousedním Jihomoravském kraji. Rekonstrukce vozovky mezi obcí Šelešovice a osadou Olšina stála téměř 30 milionů korun a byla spolufinancována evropskými fondy, sdělila mluvčí zlínského hejtmanství Renata Škrobálková.[/quote]

Celková délka opravené silnice je 2,4 kilometru. Stavbaři položili nový povrch vozovky, její směrové a šířkové uspořádání bylo zachováno. Součástí stavby byla rovněž úprava dešťových vpustí spočívající v jejich pročištění a výškové úpravě. Kompletní konstrukce silnice byly vyměněna jen v úseku od konce Olšiny po železniční přejezd.

Upravena byla i křižovatka směrem na Soběsuky, napojení místních a účelových komunikací a nájezdů či sjezdů k přilehlým nemovitostem. Stavbaři také obnovili příkopy, aby zajistili odvodnění vozovky.

„Touto stavbou jsme rekonstruovali další úsek na důležitém silničním tahu II/432. Nyní už je většina této trasy ve výborném technickém stavu. Za posledních pět let jsme na této silnici realizovali osm investičních akcí přibližně za 220 milionů korun,“ uvedl Bronislav Malý, ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je příspěvkovou organizací hejtmanství.

Od roku 2010 byl na trase Kroměříž – Koryčany opraven sesuv v úseku Koryčany – Jestřabice za 6,8 milionu, úseky Koryčany – Jestřabice a Roštín – Cetechovice za 32,4 milionu, silnice mezi Cetechovicemi a vozovkou I/50 za 62 milionů, úsek Vážany – Jarohněvice za 11,7 milionu, průtah Cetechovicemi za 8,3 milionu, další část silnice Koryčany – Jestřabice za 27,8 milionu, průtah Zdounkami 16,8 milionu a úseku Střílky – Lískovec za 24,5 milionu korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno