[quote]Stavbaři obnoví další část silnice mezi Uherským Ostrohem a Hlukem. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které je příspěvkovou organizací hejtmanství, to bude stát více než 100 milionů korun. Obnova téměř tří kilometrů silnice II/495 v úseku mezi Ostrožskou Lhotou a Hlukem by ale měla být z 85 procent financována[/quote] z fondů EU, řekla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

Povrch silnice je v nevyhovujícím stavu, v některých úsecích se vozovka bude také rozšiřovat, nové bude její odvodnění a úprava čeká i propustek. Součástí stavby je úprava napojení sjezdů na přilehlé nemovitosti, úprava plynovodu a přeložka oplocení u vodárny. Akce zahrnuje i zatravnění ploch a výsadbu stromů a keřů. Obnoveno bude dopravní značení.

Stavební práce budou zahájeny koncem května a skončí do 30. listopadu letošního roku,“ uvedla Janečková. Dělníci budou pracovat za částečné uzavírky silnice po polovinách s tím, že dopravu bude řídit světelné signalizační zařízení. Nákladní vozidla nad 3,5 tuny budou jezdit po objízdné trase. Podrobnosti a přesné termíny budou zveřejněny v přehledu uzavírek ŘSZK.

Stavba navazuje na rekonstrukci silnice Uherský Ostroh – Hluk z let 2014 až 2015, kdy byla dokončena stavební úprava silnice v úseku od křižovatky se silnicí I/55 u Uherského Ostrohu po křižovatku se silnicí u Ostrožské Lhoty. Náklady činily přes 88 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno