[quote]Stavbaři za téměř 70 milionů korun opraví silnici druhé třídy mezi částí Luhačovic Polichno a částí Uherského Brodu Újezdec. Úsek je dlouhý 3,4 kilometru. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které je příspěvkovou organizací hejtmanství, předpokládá, že stavba bude spolufinancována evropskými fondy, řekla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.[/quote]

Akce je letos jednou z největších investičních staveb ŘSZK. Povrch vozovky mezi Újezdcem a Polichnem je v nevyhovujícím stavu, což má dopad na její bezpečnost a na plynulost dopravy. Dalšími důvody rekonstrukce silnice jsou odstranění nevyhovujícího šířkového uspořádání silnice i úprava odvodnění a propustků. Stavbaři opraví povrch vozovky a v některých místech ji kompletně zrekonstruují.

„Na vjezdu do Polichna ve směru od Uherského Brodu bude vybudován zpomalovací prvek za účelem snížení rychlosti vozidel. V celém úseku budou vyměněna nevyhovující svodidla, obnovena funkčnost odvodnění pročištěním příkopů, rekonstruováno 18 propustků, upraveny sjezdy na přilehlé nemovitosti a obnoveno svislé a vodorovné dopravní značení,“ popsala Janečková.

Stavba přijde na 68,8 milionu korun. Celkem 85 procent nákladů by měly uhradit evropské fondy, pět procent pak stát. Zbylé náklady zaplatí ŘSZK. Stavební práce začnou v červenci a stavba bude ukončena nejpozději do března 2017. Práce si vyžádají částečnou uzavírku. Nákladní vozy nad 7,5 tuny budou ale odkloněny zcela na objízdnou trasu z Luhačovic přes Petrůvku, Slavičín, Pitín, Bojkovice, Záhorovice, Šumice do Uherského Brodu.

Letos by do oprav silnic druhé a třetí třídy ve Zlínském kraji mělo být včetně evropských a státních dotací investováno přes 720 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno