[quote]Stavební povolení pro obchvat Staré Boleslavi by mohlo být do Vánoc. Středočeský kraj začal připravovat výkup pozemků, po kterých nová silnice povede, informoval hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) na tiskové konferenci.[/quote]

Obchvat by měl z města odvést veškerou nákladní dopravu a přibližně třicet procent osobních aut, což by obyvatelům mělo ulevit od hluku i výfukových zplodin, snížit by se měla i zátěž silnic ve městě.

Obchvat bude stát řádově stamiliony korun, kdy by mohla být stavba zahájena a odkud na ni kraj získá peníze, zatím není určeno.

Kraj si nechal připravit znalecký posudek na ceny pozemků, po kterých má obchvat vést.

„Pokud se podaří dohodnout se všemi majiteli na odkupu pozemků bez zbytečných průtahů, mělo by být stavební povolení vydáno do konce tohoto roku,“ uvedl hejtman.

Středočeští radní podle posudku nyní schválili maximální výkupní ceny, které budou činit 411 korun za metr čtvereční v katastru Staré Boleslavi, v katastru Borek nad Labem 147 korun za metr a v katastru Lhota u Dřís 135 korun za metr čtvereční. Tyto ceny se týkají pozemků v osobním vlastnictví, pozemky obcí budou na kraj převedeny bezplatně. Celkem je třeba vykoupit nebo směnit zhruba 40.000 metrů čtverečních plochy.

Kraj plánuje v regionu v příštích letech vybudování dalších obchvatů, například Lysé nad Labem nebo Kralup nad Vltavou, které budou součástí plánovaného propojení dálnice D8 a rychlostní silnice R7.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno