[quote]Palubní personál aerolinek Lufthansa dnes pokračuje ve stávce, která citelně omezí provoz na frekventovaných letištích ve Frankfurtu nad Mohanem, Düsseldorfu a Mnichově. Podle dosavadních informací dopravce bylo zrušeno celkem 929 letů, což postihne na 113.000 cestujících, uvedla agentura DPA. Výpadky se týkají také pravidelných linek mezi Frankfurtem nad Mohanem, Mnichovem a Prahou, podle serveru pražského Letiště Václava Havla byla dosud zrušena desítka letů.[/quote]

Stávka palubního personálu začala v pátek a pokračovala v sobotu; v neděli běžel provoz standardně. Během prvních dvou dnů stávky se výpadky dotkly především spojů na kratší vzdálenosti, zrušeno jich bylo přes 800. Dnes byly ovšem až na několik výjimek zrušeny i dálkové mezikontinentální lety. Předpokládá se, že dnes neodletí asi třetina z plánovaných 3000 letů Lufthansy. Linky dceřiných společností Lufthansy postiženy nejsou.

Lufthansa se v posledním roce a půl potýkala především se stávkami pilotů, které společnosti způsobily škody v řádu stovek milionů eur. Ztráty z nejnovější stávky zatím společnost nevyčíslila. Pro palubní personál odbory požadují mimo jiné jednorázovou prémii k platu ve výši 2000 eur (54.200 Kč) a zachování stávajícího programu penzijního pojištění, který chtějí aerolinky omezit.

Lufthansa se v posledním roce snaží o snížení nákladů. Firma se obává, že při zachování současného stavu nedokáže v budoucnu konkurovat nízkonákladovým dopravcům a blízkovýchodním leteckým společnostem.

Dnešní stávka má na letištích ve Frankfurtu nad Mohanem a Düsseldorfu skončit ve 23:00, v Mnichově potrvá až do půlnoci. Pokud se vedení odborů s firmou nedohodne, bude stávka pokračovat opět v úterý ráno a může trvat až do pátku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno