[quote]Středočeský kraj dokončil rekonstrukci několika silnic na Mladoboleslavsku, Kolínsku a Nymbursku za téměř 66 milionů korun. Většinu nákladů zaplatily evropské fondy, zbytek Středočeský kraj, informovala Helena Frintová z krajského úřadu. Silnice nyní mají lepší technický stav, měly by být bezpečnější, sníží se jejich prašnost a hluk[/quote]

Podle středočeského hejtmana Miloše Petery (ČSSD) oprava silnic také sníží náklady na jejich údržbu v dalším období. Na Mladoboleslavsku je nově zrekonstruovaná například silnice druhé třídy od Horního Bousova do Dolního Bousova a silnice třetí třídy v obci Březno.

„Bezpečnější pro řidiče, cyklisty, ale i chodce se díky opravám staly také silnice třetí třídy mezi obcemi Loučeň a Vlkava na Nymbursku a v Tismicích na Kolínsku,“ uvedla Frintová.

Na Nymbursku stavbaři dokončili opravu silnic druhé a třetí třídy mezi obcemi Vlkava a Součástí prací v Tismicích byla i demolice mostu přes potok Bušinec v centru obce, který byl v havarijním stavu. Nově zde byl postaven provizorní most.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno