[quote]Středočeský kraj dokončil rekonstrukci silnice druhé třídy u obce Trhové Dušníky ve směru na Hluboš. Komunikace byla ve špatném stavu, v rámci oprav za 42 milionů korun ji dělníci rozšířili a postavili také nový most. Nyní by měla být bezpečnější, informovala Helena Frintová ze středočeského krajského úřadu. Většinu nákladů zaplatily evropské fondy.[/quote]

Práce na silnici v úseku dlouhém přes kilometr začaly loni v srpnu. Středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) uvedl, že původní silnice byla i přes řadu oprav ve špatném technickém stavu, rostoucí kořeny blízkého stromořadí navíc vozovku zužovaly, čímž se zvyšovalo nebezpečí vzniku dopravní nehody.

Krajský úřad v těchto dnech v Příbrami dokončil také zateplení dílen a několika škol v ulici Pod Šachtami. Náklady na práce přesáhly 15 milionů korun, většinu zaplatila EU. „Budova dílen, kterou využívají žáci základní, praktické a samozřejmě i učňovské školy, uspoří díky novému plášti a zateplení střechy energii v hodnotě 580.000 korun ročně,“ doplnil hejtman. Provoz budovy základní školy po zateplení zlevní o 50.000 korun ročně.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno