Zdroj: Freeimages.com

[quote]Středočeský kraj může kvůli průtahům přijít o dotaci na rekonstrukci nadjezdu přes železnici v Lysé nad Labem na Nymbursku. Mladá fronta Dnes (MfD) ve středočeské regionální příloze upozornila, že hejtmanství má na vyčerpání dotace zhruba jen půl roku. Kraj přitom ještě nemá vysoutěženou firmu. Podle původních plánů měly práce za 250 milionů korun začít již letos na jaře.[/quote]

,,Uděláme maximum pro to, abychom to stihli. Jisté ohrožení tady ale je,“ řekl MfD radní pro oblast dopravy František Petrtýl.

Most je v havarijním stavu a jeho oprava je nezbytná.

Podle plánů se opraví celý nadjezd včetně základů, řada jeho částí bude postavena znovu. Po dobu rekonstrukce bude od centra města odříznuta městská část Litol. Objízdná trasa pro nákladní automobily povede přes Nymburk na Mladou Boleslav a po dálnici D10 do Lysé nad Labem. Osobní automobily budou moci využívat místní silnice druhé třídy vedoucí přes Stratov a Ostrou, objížďka bude měřit zhruba deset kilometrů.

Plánovaný začátek stavby se z původního jara přesunul na léto, následně na podzim a nyní až na začátek příštího roku. Opravy mají trvat zhruba dva roky.

MfD upozorňuje, že podobně mohou být ohroženy i další projekty financované z evropských dotací. Zatím totiž kraj čerpal jen kolem 11 procent rezervovaných peněz z evropských i státních dotací na investice.

Zdroj: ČTK