[quote]Středočeští krajští zastupitelé v úterý vyslovili souhlas s dopravním napojením vědeckých center u Dolních Břežan u Prahy na plánované pražské metro D. Nová silnice má zrychlit průjezd danou lokalitou a odvézt tranzitní dopravu od obytných částí dotčených obcí. Součástí dopravního řešení má být i most, který oblast spojí s depem metra v Písnici. Stavba má přijít na 211,4 milionu korun a kraj zvažuje, že na ni využije peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury nebo Evropské unie, sdělilo tiskové oddělení kraje.[/quote]

„Středočeský kraj, konkrétně pak Krajská správa a údržba silnic, zajistí celou rozsáhlou investorskou přípravu akce, aby mohlo být vystaveno pravomocné územní rozhodnutí stavby,“ uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD).

U Břežan se nachází několik výzkumných center, třeba biomedicínský Biocev nebo laserové centrum ELI. Studii na vyřešení dopravního propojení jednotlivých objektů areálu a jejich dalšího napojení na budoucí trasu metra v Písnici nechaly zpracovat obce Vestec, Dolní Břežany a Zlatníky-Hodkovice.

„Předaly nám ji s žádostí, abychom pomohli s další navazující projekční přípravou,“ uvedl k tomu hejtman.

Stavba je rozdělena do tří úseků, přičemž propojení s depem metra v Písnici má zajistit i zhruba čtyřicetimetrový most přes Vesteckou spojku.

Plánovaná stavba metra D spojí centrum s jižní částí Prahy, povede z náměstí Míru do Písnice. Jako první se začne stavět část z Pankráce do stanice Depo Písnice, poté přijde na řadu etapa z Pankráce na Náměstí Míru. Stavba první části by měla být hotova do roku 2022. Projektanti náklady předběžně odhadují na zhruba 50 miliard korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno