[quote]Středočeský kraj řeší připomínky obcí k plánovanému severnímu obchvatu Buštěhradu. Obchvat by totiž mohl dopravu navádět namísto na hlavní tahy do malých vesnic. Obávají se toho, že řidiči by si zkracovali cestu směrem na Kralupy nad Vltavou, namísto toho, aby využívali plánovanou propojku mezi dálnicemi D7 a D8, která by měla být dostavěná v roce 2023, řekl starosta Libochoviček Jan Kala. [/quote]

Připomínky k obchvatu mají Libochovičky, Zákolany a Otvovice, úpravy ale žádá i město Buštěhrad. „Pokud by mělo dojít ke změně trasy obchvatu, je jeho realizace otázkou výhledu několika dalších roků,“ sdělila mluvčí středočeského hejtmanství Michaela Drobná.

Současná severní trasa obchvatu podle ní vycházela mimo jiné právě z požadavku Buštěhradu. Požadavky ale město dávalo v době, kdy nebylo jasné, kudy povede trasa propojky D7 a D8 a kdy bude postavena, což kraj vyřešil letos. Pro řidiče by využívání obchvatu a zároveň propojení D7 a D8 znamenalo zajížďku. „Máme všichni asi společný pocit, že to nedává smysl,“ uvedl Kala. Proto by pak řidiči mohli namísto využití propojky zamířit kratší cestou vesnicemi, což by pro ně znamenalo vysokou dopravní zátěž.

Pro obchvat ještě není připravený projekt, kraj ho zatím vede v Zásadách územního rozvoje Středočeského kraje (ZÚR SK), který je podkladem pro plánované projekty, jako veřejně prospěšnou stavbu. V prvním čtvrtletí letošního roku byla podle mluvčí zpracována zpráva o uplatňování ZÚR SK a vyvěšena k připomínkování. Nyní bude úřad prověřovat připomínky a zásady rozvoje aktualizovat.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno