[quote]Tým studentů ze Singapuru vytvořil osobní elektrickou multikoptéru, kterou nazvali Snowstorm. Je určena pouze pro osobní účely.[/quote]

Na prototypu multikoptéry Snowstorm pracoval po dva semestry tým osmi studentů na Národní univerzitě v Singapuru v rámci programu vzájemné spolupráce FrogWorks, který má za účel podněcovat studenty v jejich tvůrčí činnosti. Na modelu pak vystavěli letoun, který unese a je ovládán jediným pilotem.

Konstrukce sestává z šestiúhelníkového anodizovaného hliníkového rámu, uhlíkových plátů a tyčí a kevlarových lan. Stroj do pohybu uvádí celkem 24 elektrických motorů o průměru 76 cm. Zařízení napájí tři lithiové a z bezpečnostních důvodů na sobě nezávislé baterie, které poskytují dostatek energie na pětiminutový let na 70 kg živé váhy. Sedadlo pilota je k rámu uchyceno popruhy na pěti místech. Na každé noze přistávacího rámu je uchyceno pět nafukovacích balónků.

Pilot může na svém stroji stoupat, otáčet se, odbočovat a regulovat tah, může ale také využít celou řadu automatizovaných režimů letu, včetně udržování výšky a polohy. Snowstorm je z bezpečnostních důvodů ovladatelný také ze země.

Studenti kromě samotné konstrukce rámu vytvořili a implementovali elektrický kontrolní, stabilizační a bezpečnostní systém. Současný prototyp je také dobře skladný a přepravitelný.

„Létající stroje mohou dost dobře posloužit jako prostředek osobní dopravy a Snowstorm je důkazem toho, že je to možné. Spoustě lidem by se mohl splnit sen,“ řekl Dr. Joerg Weigl, který společně s kolegou na projekt dohlížel.

Tým studentů má v plánu projekt dále rozvíjet a případně dostat Snowstorm do oběhu.