[quote]Svaz průmyslu a dopravy ČR uspořádal 1. května v Dolních Vítkovicích v Ostravě zábavný program pro děti a jejich rodiče. [/quote]

Více jak pět tisíc návštěvníků zavítalo dnes do areálu Dolní Vítkovice v Ostravě, kde proběhl zábavný program pro děti a mládež a jejich rodiče pod názvem Den s průmyslem v Ostravě. Akce, kterou v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání uspořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR se svými partnery, navazuje na Den otevřených dveří společnosti Vítkovice Machinery. Jeho součástí je například vernisáž výtvarného sympozia Smalt Art Vítkovice. 

V průběhu dne přítomné přivítal z pódia prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák: „Chceme, abyste se dnes společně bavili. Chceme si však touto akcí také připomenout, že průmysl je základem naší ekonomiky, který nabízí perspektivu pro vaše děti,“ uvedl Jaroslav Hanák. Přítomné pozdravil také primátor města Ostrava Tomáš Macura a náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický.

V průběhu dne s krátkými pozdravy vystoupili na pódiu také Jan Světlík, generální ředitel Vítkovice Machinery Group, generální ředitel ArcelorMittal Ostrava Tapas Rajderkar a také ředitel vnějších vztahů společnosti Veolia Milan Chromík. „Akci podpořila řada firem. Jsme rádi, že se povedla a že jste na ni zavítali v takovém počtu,“ uvedl Milan Chromík. „Průmysl se dokáže bavit, umí bavit i Ostravu,“ prohlásil před několika tisíci návštěvníky Jan Rafaj, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy ArcelorMittal Ostrava, který je viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Do Ostravy dokonce zavítal ministr zahraničních vztahů Lubomír Zaorálek, který taktéž pozdravil Ostravu. 

Celý odpoledne a večer návštěvníky provázela vystoupení hudebních skupin jako je revivalová kapela Myshak Band, duo Verona či ostravská pop-funková parta EzyWay, jejímž lídrem je personální ředitel společnosti ArcelorMittal Jan Rafaj. Hudební vystoupení završil zpěvák RYTMUS, očekávaný tisícovkami příznivců.

Pro děti byla připravena ve stanu společnosti ArcelorMittal Dětská diskotéka, diváky zaujali Kaskadéři Crazy Day v Ocelové kouli.

Areál návštěvníkům nabídnul desítky stanů a stánků partnerských firem a škol, které se zde prezentovaly. Mezi vystavovateli a partnery Dne s průmyslem v Ostravě jsou Vítkovice Machinery Group, Vítkovice Steel, Arcelor Mittal, OKD s jeho nadací, AWT, Veolia, BorsodChem, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, ale také Skupina ČEZ nebo Škoda auto. Generální partner celého Roku průmyslu a technického vzdělávání je Česká spořitelna.

Nemalý zájem byl o stánek a techniku Hlavní báňské záchranné stanice Ostrava. 

Při akci se představila řada škol se zaměřením na technické obory. Zejména šlo o Vysokou školu báňskou-Technickou univerzitu Ostrava a její Fakultu elekrotechniky a informatiky, která připravila pro děti řadu zajímavých aktivit, například měřicí přístroje a stavebnice. Představen byl projekt GeoInfoNet, který pomáhá propojovat zájemce o exkurze do firem a stáže. V dolnovítkovické hale Gong se prezentovaly také Střední škola elektrotechnická Ostrava, Střední průmyslová škola Karviná, Vítkovická střední průmyslová škola, Střední škola Opava, Střední škola technická a dopravní Ostrava či Odborné učiliště Hlučín. 

V rámci Dne s průmyslem v Ostravě byla připravena soutěž o netradiční zážitek v podobě exkurze do huti ArcelorMittal, elektrárny Třebovice nebo do podzemí v OKD. Odborná porota bude vybírat z odevzdaných odpovědí návštěvníků na otázku „Proč je podle vašeho názoru průmysl důležitý pro náš kraj?“ deset nejlepších. Počet laiků na facebooku určí pak pořadí výher. Znění pravidel soutěže je uvedeno na webové stránce www.rokprumyslu.eu

Ve videu se můžete podívat na reportáž Regionální televize.CZ z akce SP ČR pro veřejnost.

Zdroj: SPČR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno