Zdroj: Archiv

[quote]Rychleji budou moci díky rekonstrukci cestovat lidé po železniční trati z Teplic nad Bečvou do Hustopečí nad Bečvou na Přerovsku. Její oprava byla dokončena v těchto dnech a stála 630 milionů korun. Hlavním cílem projektu bylo uvedení trati do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům, uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.[/quote]

Rekonstrukce trati začala loni na podzim.

„Provedeny byly úpravy železničního svršku a spodku, nástupišť, železničních přejezdů, mostních objektů a dílčích prvků trakčního vedení,“ uvedla Šubová.

Na železničních zastávkách Černotín a Milotice nad Bečvou dělníci postavili nové úrovňové přechody pro cestující, které jsou zajištěny světelným přejezdovým zabezpečovacím zařízením.

„Největším přínosem stavebních prací na trati 280 je především zvýšení jízdního komfortu a bezpečnosti provozu. Realizace projektu umožňuje v úseku mezi zastávkou Teplice nad Bečvou a stanicí Hustopeče zvýšit traťovou rychlost, což se příznivě projeví zkrácením jízdních dob,“ podotkl generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Celkové náklady na opravu tohoto železničního úseku podle Šubové činily 630,2 milionu korun, přičemž dotace z evropských fondů byla 472 milionů korun. Zbývající část nákladů zaplatil Státní fond dopravní infrastruktury.

Zdroj: ČTK