Zdroj: pixabay.com

[quote]Hlavní dopravní tepna města Tábor, Budějovická ulice, se bude od 15. října do 5. listopadu opravovat. Projede tudy denně 18.000 až 22.000 aut. Radnice předpokládá, že linky MHD budou mít zpoždění, doprava bude svedena do jednoho pruhu v každém směru, v jednom úseku bude provoz řízen kyvadlově. ČTK to řekla táborská místostarostka Michaela Petrová. Ve městě je ještě několik dalších uzavírek.[/quote]

V Budějovické ulici opraví firma Strabag asfalt v části od Bílkovy ulice po Křižíkovo náměstí. Investorem je Jihočeský kraj, zaplatí za to 3,7 milionu Kč, řekla ČTK Hana Brožková z kanceláře hejtmanky. Provoz bude omezen na jeden pruh pro každý směr, v nejužším úseku od bývalé tiskárny po Křižíkovo náměstí bude během pokládky nového povrchu sveden do jednoho pruhu a řízen kyvadlově. Podle Petrové může mít MHD zpoždění, a to i v souvislosti s uzavírkou mostu U hřbitova a silnice v Sezimově Ústí.

,,Je to zásadní omezení, je to hlavní dopravní tepna. Dlouhé roky se vedla diskuse o celkové rekonstrukci Budějovické ulice, tu jsme teď konečně schválili, ale než se k ní přistoupí, bude to nějakou dobu trvat, její poslední část může být za tři až čtyři roky. Proto jsme se starostou vyjednali frézování pěti centimetrů a potažení nového povrchu, protože jak je to páteřní komunikace, tak je to opravdu neuvěřitelný tankodrom, všichni na to nadávají,“ řekla Petrová.

Celkovou opravu Budějovické ulice schválili zastupitelé, nyní se zpracovává stavební dokumentace.

Podle Petrové vede objízdná trasa přes Čekanice a dálniční obchvat, jenže výjezd z Čekanic je částečně uzavřen a už teď se tam tvoří kolony.

V Táboře je také omezena doprava na silnici I/19 v úseku od mostu přes Jordán po exit 73 z dálnice D3. ŘSD zde opravuje povrchy včetně podloží. Původně měly práce skončit 25. září, ale potrvají do 30. listopadu. ŘSD opravuje rovněž most přes silnici I/3 (U Hřbitova), práce plánuje do prosince. Od 11. října do 1. listopadu bude kvůli opravám zavřený železniční přejezd v ulici Průhon v Měšicích, ulicí nebude možné projet, což platí i pro MHD. Do 12. října bude zavřený i železniční přejezd Horky u Tábora, MHD tak nebude zastavovat na stanici Tábor – Horky žel. st.

Zdroj: ČTK