[quote]Prostějovská radnice bude pokračovat v projektu taxislužby pro seniory, která ve městě zkušebně fungovala od závěru loňského roku. O novou službu je velký zájem a dvě vozidla senior taxi měsíčně svezou do nemocnice či na úřady stovky lidí. Informoval o tom náměstek primátorky Pavel Smetana.[/quote]

„Lidé jsou s poskytovatelem služby a se službou jako takovou velmi spokojeni. Nemáme tedy žádný důvod rušit ani službu, ani měnit firmu, která senior taxi provozuje,“ uvedl Smetana, podle nějž například v srpnu měla tato taxislužba na kontě tisícovku jízd.

Radnice proto prodlouží smlouvu s jejím provozovatelem i na příští rok, přičemž podmínky včetně finančních zůstanou stejné. Letos město za provoz taxislužby zaplatilo 480.000 korun.

Radnice se dohodla s provozovatelem taxislužby na rozšíření služeb.

„Nedávno jsme podepsali dodatek ke smlouvě a lidé mohou nově zajíždět také na hřbitov, do domovů pro seniory a do zařízení poskytovatelů registrovaných sociálních služeb v Prostějově,“ uvedl Smetana.

Do nové taxislužby se zaregistrovalo osm stovek dříve narozených obyvatel Prostějova, kteří díky tomu můžou za mírný poplatek pohodlně cestovat po městě.

Senior taxi slouží lidem s trvalým pobytem v Prostějově, kteří dovršili 65 let. Taxi jezdí po městě každý pracovní den od 06:30 do 14:30. Lidé za jednu jízdu platí 20 korun a náklady provozovateli taxislužby doplácí radnice.

V tendru na provozovatele taxislužby pro seniory loni zvítězila ostravská firma Komfort Logistik. Původní provozovatel v létě po čtyřměsíčním testování přestal jezdit, protože se mu prý navzdory dotaci od města služba nevyplatila. Radnice pak vypsala novou veřejnou soutěž.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno