[quote]Daniel Priban před devatenácti lety zakládal českou pobočku německé společnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH, největší evropské platformy spojující přepravy a volné vozy pro všechny účastníky logistického řetězce. Díky jeho úsilí vybudovala česká pobočka širokou zákaznickou základnu a zajišťuje stálý rozvoj produktů pro český a slovenský trh. Dnes působí Daniel Priban jako obchodní ředitel a v oboru dopravy a logistiky je nepřehlédnutelnou osobností. Požádali jsme proto Daniela Pribana o odpovědi na několik otázek.[/quote]

Jakými studijními a pracovními zkušenostmi jste před prací v TimoComu prošel?

Již od 90. let po studiu jsem se aktivně věnoval IT technologiím a programování, ale v tomto oboru jsem nevydržel moc dlouho a přímo jsem přešel na pole dopravy a logistiky. S mým dobrým kamarádem jsem tehdy založil malou spediční firmu, v níž byly moje aktivity velice rozmanité. Tuto dobu si živě pamatuji ještě dnes. Vytěžování aut v zahraničí bylo velice náročné, natož shánění mezinárodních přepravních zakázek. Nástroje byly v té době velice omezené. K dispozici jsme měli jen pevnou telefonní linku a různé zahraniční zlaté stránky a adresáře v tištěné podobě. O použití internetu v podnikání tehdy nemohla být řeč. Aktuální informace o přepravních zakázkách či kontakty na zahraniční firmy, to byly informace placené zlatem. Můžu říci, že to byla taková škola mého života v dopravním oboru. Dnes již je nemyslitelné, že by vše existovalo bez internetu a IT nástrojů.

Co Vás přivedlo k práci v TimoComu? Byly to těžké začátky?

Do TimoCom v Düsseldorfu mě přivedla náhoda a výzva. Ocitnul jsem se u vzniku jedinečného produktu, novodobého pokrokového řešení, pomocí kterého najednou šlo lehce optimalizovat přepravní kapacity, a to celoevropsky. Po zkušenostech ve spedičním oboru jsem si řekl, že toto bude pravá cesta. Dá se tedy říci, že jsem byl určitý vizionář. Byl jsem jako první odpovědný za rozšiřování zákaznické základny a obchodního rozvoje produktů pro český a slovenský trh jako sales area manager. Po prvním půlroce se mi podařilo přesvědčit generálního ředitele, abych mohl vybudovat zastoupení společnosti přímo v České republice, a to se vyplatilo. Jelikož jsem celé zastoupení v České republice od začátku budoval, prošel jsem za těch 19 let všemi procesy. Byl jsem personalistou, ekonomem, country managerem, marketérem atd. Naštěstí jsem v ČR vytvořil velice dobrý tým pracovníků, který je dravý a motivovaný a neustále roste. Já se dnes z pozice obchodního ředitele českého a slovenského zastoupení mohu naplno věnovat svým úkolům, vizím a cílům společnosti.

Co Vám ve Vaší práci dělá největší radost?

Naší strategií a posláním od začátku bylo – a stále také je – kontinuální rozvoj produktů, obchodu a šíření povědomí o značce TimoCom na našich trzích. To je důvod, proč děláme to, co děláme, a neustále za tím jdeme. Osobně mám velikou radost, že se nám daří kontinuálně zvyšovat počet aktivních uživatelů. Výsledky nám dodávají jistotu, že naše produkty mají pro dopravní branži smysl a že děláme správná rozhodnutí a správné věci.

Určitě tedy máte dobrý pocit, když se dnes rozhlédnete po své práci…

Já osobně jsem neskutečně hrdý, že TimoCom se stal od start-upu za několik málo let etablovanou společností, jeho produkty se staly neodmyslitelným základním stavebním kamenem mezinárodní dopravy a vyšvihly se do sedla lídra evropského trhu v našem oboru. V naší burze nákladů TC Truck & Cargo se denně zobrazí přes 500 tisíc nabídek přeprav a volných vozů od 110 tisíc uživatelů. Což z nás dělá největší dopravní platformu v Evropě. Samozřejmě i všechny naše další produkty jako je platforma výběrových řízení na dopravu, či plánovač tras s funkcí sledování zásilek, největší adresář dopravních kontaktů a profilů firem, burza skladových prostor či náš nový dopravní komunikátor si našly svoje místo na trhu. Všechny tyto úspěchy jsou opravdu těžká dřina všech od TimoCom. Pokud budu mluvit jen za moje zastoupení v ČR, tak musím dodat, že celý tým má za sebou za těch 19 let obrovský kus práce.

Čím se se zabývá obchodní ředitel TimoComu ve volném čase?

Volný čas trávím samozřejmě s rodinou, ale také mám velikou zálibu ve sportu. V rodině mám stoprocentní podporu, moje pracovní vytížení samozřejmě chápe a snaží se mi to co nejvíce ulehčit. Ve volném čase pravidelně jezdím na kole, lyžuji nebo například hraji ve florbalovém mužstvu. Také patřím k trenérům ženské složky florbalového oddílu Florbal Ústí. Někdy je koučování celého týmu náctiletých dívek horší a dá větší práci, než ředitelování v TimoCom. Jinak sport mi přináší odpočinek a relaxaci. Občas mám také chuť zažít adrenalinové zážitky, mám rád výšky nebo třeba potápění.

Jak se bude podle Vašeho názoru obor přepravních burz vyvíjet? Těšíte se na tuto budoucnost vašeho oboru?

V dnešní době se tzv. burzy nákladů staly neodmyslitelným moderním nástrojem dopravy a logistiky. Obecně perfektně fungují a jsou efektivním řešením při realizaci jednorázových či mimořádných dodávek zboží, nebo slouží pro překlenutí výkyvů dopravních kapacit.

Jako provozovatelé mezinárodní burzy nákladů si uvědomujeme, že musíme své produkty vylepšovat a přizpůsobovat aktuálním potřebám našich zákazníků a trendům. Proto pravidelně analyzujeme potřeby trhu i zákazníků. Z výsledků je zřejmé, že trendy dnešní doby jsou jednoznačně: integrace, kompatibilita, mobilita a bezpečnost. Proto naši vývojáři neustále pracují na novinkách a osobně se neustále těším na nové věci, které potom můžeme nabídnout našim zákazníkům, které jim zjednoduší práci a uspoří čas i peníze.

Budete se jí jako profesionál této budoucnosti i nadále účastnit?

Zatím neplánuji, ani jsem ještě nepomyslel, že bych vyměnil svou práci, svůj tým, či změnil trikot TimoCom. Příští rok budu slavit své pracovní 20. výročí u TimoComu a na toto výročí se moc těším. Nějak ten čas v TimoComu rychle letí, a tak mám v plánu slavit ještě o dalších 20 let více.

[box type=“tip“ radius=“10″]

DANIEL PRIBAN

Obchodní ředitel českého a slovenského zastoupení společnosti TimoCom, působí ve společnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH se sídlem v Düsseldorfu od jejího vzniku v roce 1997. Stál u zrodu společnosti a jako první byl odpovědný za rozšiřování zákaznické základny a obchodního rozvoje produktů pro český a slovenský trh jako sales area manager. Díky zkušenosti s IT technologiemi a dlouholeté praxi ve spedici a dopravním odvětví, zkušenostem s prodejem a produktovým poradenstvím aktivně zaštiťuje a buduje strategický kontinuální rozvoj produktů a obchodu pro český a slovenský trh.[/box]

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno