[quote]Thajsko nařídilo provozovateli internetové aplikace pro alternativní taxislužbu Uber, aby v zemi zastavil svoji službu pro přepravu motocykly. Pro americkou společnost to je další rána v jejím úsilí expandovat v Asii, napsal americký list Financial Times. Nařízení se vztahuje i na jeho regionálního konkurenta, společnost Grab, sdělil dnes agentuře Reuters vysoký thajský státní činitel.[/quote]

Taxislužba na dvou kolech je populární zejména v jihovýchodní Asii, jejíž města trpí chronickými dopravními zácpami. Registraci pro provozování taxislužby má v Thajsku více než 186.000 motocyklů. Zhruba polovina z nich se nachází v Bangkoku.

Služby UberMoto a GrabBike ale vyvolaly nesouhlas u provozovatelů taxislužby s licencí, sdělil Reuters jistý vysoce postavený činitel na ministerstvu dopravy.

Společnost Grab sdělila, že spolupracuje s vládou na řešení problému. Uber, který svou motocyklovou přepravu v Thajsku spustil v únoru, podle své regionální mluvčí přechodně službu UberMoto v zemi pozastaví.

Aplikace Uber umožňuje zákazníkům, kteří si ji stáhnou do mobilního telefonu, spojit se přímo s registrovanými řidiči, kteří je odvezou na zadané místo. Tradiční taxislužby ale firmu obviňují z nekalé konkurence, protože její řidiči nemusejí plnit požadavky, které zákony a předpisy kladou na ně.

Uber, který sídlí v americkém San Francisku, má za sebou rychlou expanzi po celém světě. Od roku 2014 podniká také v Česku. V řadě světových měst ale narazil na protesty, zákazy a omezení.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno