[quote]Jako osvědčený a tradiční partner bude Toyota Material Handling Europe (TMHE) tento rok opět spolupracovat s Evropskou agenturou pro bezpečnost a zdraví při práci EU-OSHA. Kampaň pro roky 2016-2017 ‘Zdravé pracoviště bez rozdílu věku’ podpoří udržitelnost příznivých pracovních podmínek pro všechny generace.[/quote]

Bezpečnost jako priorita číslo jedna stojí za soustavnou podporou kampaní EU-OSHA ze strany Toyoty již od roku 2010. Předchozí partnerství na kampaních Bezpečná údržba (2010-11), Partnerství při prevenci rizik (2012-13) a Zdravé pracoviště zvládne i stress (2014-15).

V nové kampani se Toyota a EU-OSHA zaměří na vytváření pracovního prostředí, které je zdravé a přizpůsobené potřebám všech věkových skupin zaměstnanců. Stimulace aktivního stárnutí a udržení angažovanosti lidí až do konce pracovní kariéry přináší mnohé výhody, zaměstnancům i zaměstnavatelům. Zaprvé jsou zaměstnanci zdravější a více motivovaní, přičemž fluktuace a absence jsou podstatně nižší, což vede k vyšší produktivitě. Zadruhé mohou být cenné zkušenosti a dovednosti sdíleny a mohou být využity ve prospěch nových talentů a vzniku nových metod.

V rámci kampaně budou proto sdíleny programy a postupy, které umožní zaměstnancům pracovat efektivně nejen až do doby dosažení důchodového věku, ale i později. Kampaň bude rovněž zdůrazňovat výhody spolupráce pracovníků různých generací.

“Tato kampaň je i pro nás velmi relevantní, protože naše vlastní struktura zaměstnanců je z hlediska věku a z hlediska pracovního zařazení velmi různorodá. Zaměstnanci nad 50 let tvoří v TMHE velký podíl a většina z nich pracuje na pozici servisního technika, což je i fyzicky náročná práce. Jejich zdraví je trvale naší prioritou,” uvádí Peter Damberg, Senior Vice President HR and Sustainability v TMHE, a dodává: “Když budeme takové zaměstnance povzbuzovat a podporovat, aby zůstali až do dosažení důchodového věku a dokážeme jejich znalosti interně průběžně přenášet na nové kolegy, zajistíme soustavnou kvalitu budoucích pracovních týmů. Proto se těšíme na pokračování spolupráce s EU-OSHA a dalšími partnery nové kampaně.”

O agentuře EU-OSHA

Evropská agentura pro bezpečnost a zdraví při práci (EU-OSHA) podporuje aktivity, které činí z Evropy bezpečnější, zdravější a efektivnější prostor k práci. Agentura zkoumá, rozvíjí a distribuuje vhodné, vyvážené a nezaujaté informace, organizuje pan-evropské kampaně. Byla založena Evropskou unií v roce 1994 v Bilbau ve Španělsku. Propojuje zástupce různých organizací od Evropské komise, přes státní a vládní úřady po zaměstnanecké organizace nebo experty v každém z 28 členských států EU. Pro více informací navštivte http://osha.europa.eu/cs

Zdroj: Toyota Material Handling

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno