[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) musel výrazně snížit rychlost tramvají v Nuselské ulici v Michli. Důvodem, proč tramvaje jezdí krokem, je havarijní stav trati, které navíc neprospívají ani nynější časté změny teplot, řekl technický ředitel DPP Jan Šurovský. Trať v Michli je v nejhorším stavu ze všech v Praze, problémy s tramvajovými kolejemi jsou ale také například na Praze 8.[/quote]

„Největší problém je v kolejovém oblouku Nuselská-U Plynárny, a právě kvůli velmi špatnému stavu trati jsme preventivně snížili rychlost. Jde o úsek, který je v nejhorším stavu v Praze, chystáme proto rekonstrukci,“ řekl Šurovský.

Kromě oblouku je pak problém ještě v ulici U Plynárny v místě, kde se ulice zužuje a auta jezdí po kolejích. Kdy na opravu trati dojde, zatím není jasné.

Kolejím neprospívá navíc ani to, že v těchto dnech dochází v noci a přes den k výraznému střídání teplot. To způsobuje další riziko – v kolejích může vznikat tlak, který způsobí jejich popraskání. To se stalo například v roce 2012 v Průběžné ulici u křižovatky s ulicí Na Padesátém v Praze 10 nebo před několika lety v Zenklově v Praze 8. „Pokud ale jede tramvaj pomalu, bezpečnost není ohrožena,“ řekl Šurovský.

Potíže s kolejemi má dopravce také na dalších místech, nikde ale nejsou podle Šurovského koleje v tak špatném stavu jako v Nuslích a Michli. Ve špatném stavu je trať v osmé městské části v Zenklově v oblasti U Kříže nebo v Nuslích v Táborské, kterou se rovněž DPP chystá opravit.

Naposledy dopravce otevřel zrekonstruovanou trať na Vršovické v Praze 10. Tady tramvaje jezdí po novém povrchu od pondělí. V loňském roce DPP zrekonstruoval rovněž významnou trať na Bělehradské ulici.

Zdroj: ČTK