[quote]Firma Seufert nabízí transparentní obaly z nových materiálů – z bio-PET. Obaly jsou vyráběny ze surovin šetřících zdroje za stejné ceny jako tradiční obaly.[/quote]

Bio-PET je částečně vyroben z 30 % monoetylenglykolu získaného z cukrové třtiny. Zpracovává se stejným způsobem jako tradiční PET na krabice, různé obaly a přířezy. Obaly z bio-PET jsou potiskovatelné ofsetem, sítotiskem, mohou být raženy, vysekávány a lepeny obvyklým způsobem.

Další jejich výhodou je, že mohou být recyklovány spolu s tradičním PET. Monoetylenglykol pro výrobu bio-PET používají i další významní výrobci jako Coca-cola pro své „Plant Bottle“. Obaly z bio-PET potřebují pro svou výrobu méně fosilních zdrojů. Výrobcům značek poskytuje možnost diferenciace a upoutávání pozornosti na svůj výrobek.

„Předchozí bio materiály jako jsou obaly na bázi PLA (kyseliny polymléčné) mají jednu velkou nevýhodu a tou je cena,“ říká Thomas Pfaff, obchodní ředitel firmy a dodává, že jejich náklady jsou stejné jako při výrobě obalů z tradičního PET.

Do konce roku nabízí firma svým zákazníkům, kteří by chtěli vyzkoušet bio-PET, další podnět: vyrobit obaly z bio-PET, ale s neutrálním vlivem na klima. Ve spolupráci zajistí s Nature Office i potisk s tímto vlivem. Nabídka platí do konce roku 2016.

Firma Seufert Transparente Verpackung GmbH se sídlem v Rodgau vyvíjí a vyrábí transparentní obaly.

Zdroj: Packaging