[quote]Železniční trať mezi Frýdlantem nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku a Valašským Meziříčím na Vsetínsku prošla rekonstrukcí, která stála bez DPH téměř miliardu korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) tam dala upravit železniční svršek i spodek, mosty a technologická zařízení. Cílem bylo zvýšit na trati rychlost vlaků i bezpečnost cestujících. Informovala o tom mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.[/quote]

„Přínosem je především zvýšení jízdního komfortu a bezpečnosti na trati. Bylo možné navýšit traťovou rychlost až na 100 kilometrů v hodině, což se příznivě projeví zkrácením jízdních dob. Cestující také ocení pohodlnější a bezpečnější přístup na nástupiště v železniční stanici Kunčice pod Ondřejníkem,“ uvedl generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Před modernizací tam byla traťová rychlost 70 kilometrů za hodinu.

Kunčice pod Ondřejníkem mají nově ve stanici podchod vybavený výtahy. Proměnou prošla i zastávka v Čeladné (obojí na Frýdecko-Místecku). Na trati bylo rekonstruováno 26 přejezdů.

„V Kunčicích pod Ondřejníkem bylo vybudováno elektronické staniční zabezpečovací zařízení dálkově ovládané ze stanice Frýdlant nad Ostravicí. V celém úseku byly pro kontrolu staničních a traťových kolejí nainstalovány počítače náprav, které nahradily původní kolejové obvody,“ uvedla Šubová.

Rekonstrukce trati začala loni v červnu. Více než 750 miliony korun by na ni měly přispět evropské dotace. Investorem je SŽDC, zhotoviteli stavby byly společnosti Subterra a OHL ŽS.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno