[quote]Třebíčská radnice začíná vybírat firmu, která bude zajišťovat MHD ve městě dalších osm let, a to od 1. ledna 2017. Současnému provozovateli Trado-Mad s letoškem skončí smlouva. Město od nového dopravce požaduje lépe vybavené nízkopodlažní autobusy. Jde o kontrakt v celkové předpokládané hodnotě 280 milionů korun bez daně, řekl novinářům třebíčský místostarosta Pavel Pacal. Město zároveň chystá zdražení jízdenek.[/quote]

Vzali jsme v potaz, že naposled byla cena jízdného valorizována v roce 2005,“ uvedl Pacal. Kupříkladu cena jednorázové jízdenky pro dospělého stoupne o dvě koruny. Při platbě v hotovosti bude stát 12 Kč a devět Kč při platbě elektronicky. Naopak polepší si důchodci. Senioři starší 70 let budou cestovat MHD zadarmo a mladší důchodci si budou moci koupit zvýhodněný celoroční kupon.

Mezi další chystané novinky bude patřit zavedení předplatného na pololetí a na celý rok. Jeho majitelé budou mít podle Pacala větší motivaci MHD používat. „Slibujeme si od toho, že ubude množství cestujících osobními automobily,“ řekl. Rozšířením nabídky o jízdenku na 24 hodin podle něj město vyjde vstříc víkendovým návštěvníkům tohoto města s památkami UNESCO.

Podnik Trado-Mad spadající do společnosti Icom transport provozuje městské autobusy v Třebíči od roku 2009. Deset městských linek obsluhuje pomocí 25 vozidel. Ročně přepravuje kolem 3,5 milionu cestujících. Na ztrátovou dopravu letos město tomuto dopravci chce dát zhruba 34 milionů Kč. V dalších letech by se podle Pacala doplatek neměl zvyšovat.

Radnice v novém řízení kupříkladu požaduje autobusy vybavené systémem informujícím o zastávkách a bezplatným připojením k internetu pro cestující. Žádný vůz nesmí být starší deseti let. Do výběrového řízení se může přihlásit firma, která už má zkušenosti s provozováním linkové autobusové dopravy. Nabídky bude radnice přijímat do 15. srpna.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno