Zdroj: Archiv

[quote]Tři velké dopravní stavby odedneška významně omezí automobilovou dopravu v plzeňské čtvrti Košutka, součásti největšího sídliště Severní Předměstí. Začíná třetí etapa rekonstrukce tramvajové trati v Gerské ulici od Severky až po konečnou tramvaje číslo 4, oprava Studentské ulice a úprava přechodu přes Gerskou ulici na konečné, uvedl David Malán z odboru investic města.[/quote]

Od dnešního dne do pátku 7. října budou kvůli opravě tramvajové linie za 65 milionů korun uzavřeny levé odbočovací pruhy v obou směrech do sídliště Košutka a Bolevec. Důvodem je oprava obou přejezdů přes tramvajovou trať v křižovatkách s Kralovickou ulicí a U Jam (Manětínská); přejezdy budou uzavřeny.

„Nebude tedy možné levé odbočení z Gerské ulice do Kralovické a Manětínské ulice. Nepůjde také odbočit z Kralovické a Manětínské doleva na Záluží a z ulice U Jam a Gerské ulice (ze sídliště) doleva, směrem do centra,“ řekl Malán.

Na Košutku se tak řidiči jedoucí ve směru z města dostanou pouze přes křižovatku u Remusu. Pokud pojedou od Záluží na bolevecké sídliště, musí využít trasy přes Kralovickou ulici do Studentské a následně odbočit vlevo do Gerské.

Kvůli opravě konstrukce vozovky ve Studentské ulici, tedy státní silnice I/20, bude od 15. září uzavřen jízdní pruh od Gerské ulice k Plaské ulici.

„Bude se jezdit pouze v jízdním pásu, jenž vede ke Gerské ulici a nebude možné odbočení do Kaznějovské ulice, omezení potrvá do konce roku 2016,“ uvedl Malán.

Oprava v úseku 840 metrů, kterou provádějí státní Ředitelství silnic a dálnic a město, zahrne zejména výměnu konstrukčních vrstev vozovky, zajištění odvodnění, opravu kanalizace, výměnu obrub, úpravu zastávek, zelených pásů a chodníků.

Třetí akcí bude několik týdnů trvající úprava přechodu pro chodce v Gerské ulici přes krajskou silnici III/1808 na konečné linky číslo 4. Provádějí ji krajská správa a údržba silnic a město. Stavba začne po 15. září, cílem je zvýšit bezpečnost chodců v místě točny.

„Nebude znamenat výrazné omezení pro automobilovou dopravu, ale stavební práce znepříjemní život obyvatelům lokality,“ uvedl Malán.

Dosavadní ochranný ostrůvek pro chodce bude rozšířen, upraví se jízdní pruhy, chodníky a přechod pro chodce nasvítí nové osvětlení.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno