Zdroj: freeimages.com

[quote]Dopravní podnik města Pardubic připravuje další prodloužení trolejbusových tratí ve městě o pět kilometrů. Nejpozději do konce roku by měly trolejbusy začít jezdit ze zastávky Polabiny – Sluneční přes Trnovou do Ohrazenice v dosavadní trase autobusové linky číslo 6. Trolejové vedení vznikne i v Pardubičkách z nynější točny u záchranné služby na zastávku Zámeček, aby byla zajištěna městská doprava do zdejší průmyslové oblasti. Městská společnost získala na projekty příslib dotace z programu Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace, sdělil dnes ČTK Miroslav Janovský z odboru rozvoje a strategie pardubického magistrátu.[/quote]

Na trať v Trnové a Ohrazenici v délce 2,1 kilometru dostane firma přes 34 milionů korun, na prodloužení o 900 metrů na Zámeček téměř 17 milionů korun. Dopravní podnik pracuje také na přípravě nové trolejbusové tratě délky kolem dvou kilometrů mezi vozovnou na Dukle a terminálem u hlavního nádraží po novém nadjezdu s vyhrazeným pruhem pro MHD.

Na konci června začal fungovat nový přestupní terminál veřejné dopravy před hlavním nádražím v Pardubicích. Součástí stavby bylo i vybudování téměř kilometr dlouhé trolejbusové tratě, na kterou dopravní podnik získal z ITI dotaci zhruba 14 milionů korun. Nové trakční vedení umožňuje, aby terminál mohly obsluhovat i trolejbusy, a to jak ty, které kolem nádraží projíždí, tak ty, které zde končí. Cestující tak nemusí přecházet frekventovanou silnici, aby se dostali na zastávku linek v druhém směru.

Dopravní podnik připravuje i další projekty, na které získal příslib dotace z ITI. Chce zmodernizovat odbavovací systém, aby cestující mohli platit bankovní kartou, a pořídit čtyři takzvané parciální trolejbusy, které mohou s pomocí akumulátoru jezdit až 30 kilometrů i mimo trolejové vedení.

Ještě letos by dopravní podnik rád uspěl s žádostí o dotaci na modernizaci radiové sítě pro řízení provozu MHD. Zatím posledním připravovaným projektem je výstavba nové měnírny ve středu města u zimního stadionu, která by posílila napájení trolejbusových tratí v centru a umožnila další rozvoj elektrické trakce.

Zdroj: ČTK