[quote]Úlomek křídla letadla, které bylo letos na jaře nalezeno na jednom z ostrovů státu Mauricius, patří malajsijskému letounu, který před dvěma lety za nevyjasněných okolností zmizel při letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Dnes to podle agentury Reuters oznámil malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai. Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines je i s 239 lidmi na palubě pohřešován od 8. března 2014.[/quote]

Úlomek křídla prověřoval australský úřad pro bezpečnost dopravy, který vede pátrání západně od pobřeží Austrálie. Úřad uvedl, že k identifikaci pomohlo i číslo dílu, které bylo na troskách vyznačeno.

Již dříve experti ohlásili, že část trosek pohřešovaného stroje nalezli. Stalo se tak loni na Réunionu a letos na ostrově Pemba u východoafrické Tanzanie.

Předpokládá se, že stroj společnosti Malaysia Airlines spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie. Pátrací týmy od konce roku 2014 prohledávají část Indického oceánu o rozloze 120.000 kilometrů čtverečních. Pátrání po troskách na mořském dně má skončit v prosinci.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno