[quote]Německý automobilový koncern Daimler nepředpokládá, že budoucí prezident Spojených států Donald Trump bude zvýhodňovat americké automobilky na úkor jejich evropských konkurentů. V rozhovoru s německým listem Bild am Sonntag to řekl generální ředitel Daimleru Dieter Zetsche.[/quote]

Trump během své předvolební kampaně zdůrazňoval potřebu chránit americký průmysl před odlivem pracovních míst do zahraničí. Podle Zetscheho by však jakákoliv protekcionistická opatření ve snaze o podporu amerických automobilek poškodila samotné Spojené státy.

„Za prosperitou v USA a ve světě stojí růst světového obchodu,“ upozornil šéf Daimleru.

Německý automobilový koncern Volkswagen se nyní v USA potýká s rozsáhlými problémy kvůli skandálu kolem falšování testů emisí naftových automobilů. Volkswagen se zatím dohodl, že na urovnání skandálu v USA vynaloží až 16,5 miliardy dolarů (427 miliard Kč), tato částka však ještě není konečná.

Zetsche v rozhovoru upozornil, že naftové vozy v USA představují okrajový produkt a na celkovém prodeji automobilů v zemi se podílejí méně než jedním procentem.

Zdroj: ČTK