[quote]Pražská Technická správa komunikací (TSK) má na zimní údržbu připraveno asi 15.000 tun soli a více než 120 sypačů. Dopravní podnik (DPP) pak má zase připravenu speciální tramvaj s pluhem a noži, které odřežou případné námrazy z trolejí. Novinářům to včera řekli náměstek primátorky Petr Dolínek a zástupci TSK a DPP. Ročně vyjde hlavní město údržba silnic na více než 500 milionů korun.[/quote]

„Pro takzvané první pořadí, kdy při sněžení čistíme ty nejdůležitější komunikace, máme připraveno 72 sypačů. Z nich je jeden vyčleněn na údržbu tunelu Blanka a druhý na údržbu Vysočanské radiály,“ řekl František Hodan z Pražských služeb (PSAS), které si TSK najímá na úklid komunikací.

Praha má rovněž připraveno ve skladech přes 20.000 tun soli. Tu si v případě potřeby bude moci všechnu koupit.

„Z loňského roku nám pak zůstalo asi 11.500 tun soli,“ řekl Dolínek.

DPP pak má na zimu nachystány tramvaje s pluhy. Uvnitř tramvaje pak má dopravce připravenu také sůl a glycerin.

„Na sběrači mají pak některé tramvaje pak speciální nože, které odstraní námrazu na trolejích,“ řekl dopravní ředitel DPP Jan Šurovský.

DPP rovněž zapíná v zimě vytápění výhybek, část z nich může dopravce zapínat na dálku.

Praha do údržby prostřednictvím TSK letos investuje asi 600 milionů korun, což je zhruba stejně jako loni. Zimní údržbu řídí TSK a každoročně trvá od 1. listopadu do 31. března. Silnice i chodníky uklízí PSAS, která na ruční úklid najímá téměř 900 lidí. TSK má ve své správě 2293 z celkem 3963 kilometrů komunikací na území hlavního města.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno