[quote]Tyršův most v Litoměřicích se motoristům znovu otevře až na přelomu dubna a května, řekl stavbyvedoucí Jiří Vybíral. Na zprovoznění klíčové spojnice břehů Labe čekají netrpělivě kvůli dopravní zátěži místní obyvatelé.[/quote]

Most je neprůjezdný od loňského dubna. Stavaři nejprve slibovali, že vše stihnou do konce roku, práce však zbrzdilo počasí. Ani další možný termín, kterým byla polovina března, se splnit nepodaří. „Platný je termín dohodnutý s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), což je přelom měsíce dubna a května,“ uvedl Vybíral.

Na začátku dubna se v areálu výstaviště Zahrada Čech koná tradiční pětidenní jarní výstava, na kterou přijíždí každoročně okolo 30.000 návštěvníků. Město se tak zřejmě nevyhne dopravním zácpám.

Stavaři nyní podle Vybírala doplnili poslední mostní závěr, provádějí betonáže, dokončují izolaci a pokládají asfalt.

„O způsobu předání díla a zprovoznění silnice I/15 v Litoměřicích v současné době objednatel jedná se zhotovitelem. Mohu potvrdit, že i po předání díla může ještě zhotovitel odstraňovat takové nedodělky na díle, které nebudou bránit jeho bezpečnému provozu a užívání,“ řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Práce na stavbě prodloužilo nejen počasí, ale i výzkum archeologů. Ti usilovali o zachování odkrytých pískovcových bloků z 18. století. Jejich stav byl ale natolik špatný, že nebylo možné je zachránit. Později se navíc změnila technologie stavby pilotů.

Cena stavby stanovená na základě výběrového řízení činí 104,54 milionu korun, skutečné náklady budou ale vyšší. „Nejvýznamnější podíl na vícenákladech činí změna typu založení druhého inundačního mostu, který z důvodu rozsáhlých starých kamenných a betonových základů nebylo možné založit na pilotách, ale musel se založit na mikropilotách, které staré konstrukce provrtaly,“ popsala Ledvinová. V současné době činí podle ní nárůst ceny stavby oproti původní ceně okolo šesti milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno