[quote]V Brně byl v noci ze soboty na neděli po rekonstrukci plně zprůjezdněn úsek dálnice D2 od místa, kde se kříží s dálnicí D1 až po nákupní centrum Olympia, řekla mluvčí společnosti Eurovia Iveta Stočková, který pro Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) komunikaci opravoval. Tento silniční úsek patří k nejfrekventovanějším v Brně. V době oprav na něm vznikaly kolony, v nichž stála auta až pět hodin. Nyní je nově rozšířený z původních dvou na tři jízdní pruhy.[/quote]

„Počasí nám při dokončovacích pracích přálo. Patřila k nim instalace betonových svodidel,“ doplnila mluvčí. Od pondělí bude také po roce a půl průjezdná krajská silnice spojující Chrlice a Želešice, která je další příjezdovou silniční trasou k nákupnímu a zábavnímu centru Olympie ležícímu na jižním okraji Brna.

Úsekem dálnice D2 u Brna po nákupní centrum denně projede 48.000 aut, zatímco dále na Bratislavu pokračuje jen 27.000. Díky opravě, která začala 1. srpna, bude možné cestovat do nákupních center ve třech pruzích. Mezi prvním a třetím kilometrem je totiž třetí pruh vyznačený na úkor odstavného.

Na dálnici D2 se aktuálně také opravuje úsek mezi 28. a 43. kilometrem, zde omezení provozu skončí až 12. prosince. ŘSD zahájilo intenzivní souvislou opravu D2 v roce 2013, do konce letošního roku má být opraveno 36 kilometrů ze 48, směr na Bratislavu bude letos téměř hotový. Jihomoravští silničáři otevřeli už ve čtvrtek most přes dálnici D2 a silnici druhé třídy II/152 včetně opravených mostů otevřou od pondělí.

Kvůli kritické situaci u Olympie kraj obvinil ŘSD z nespolupráce. To však tvrzení kraje odmítlo a poukázalo na to, že zástupce kraje se účastnil uzavírkové komise a žádný problém nevyvstal.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno