[quote]Městská organizace Služby města Pardubic zvažuje, že by v areálu Letního stadionu vybudovala parkovací dům. Záměr je součástí celkové rekonstrukce sportovní lokality. Není to ale priorita, která by město v souvislosti se stadionem akutně tížila, uvedla po jednání rady města náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.[/quote]

„Parkovací dům by tam měl stát, pokud by chtěly Pardubice povýšit do první fotbalové ligy, neboť pak je na množství nutných parkovacích stání jiný výpočet,“ uvedla Dvořáčková.

Objekt by měl stát na části současného, nepříliš využívaného parkoviště. Kromě návštěvníkům sportovních utkání by sloužil i běžné veřejnosti.

Pardubice si před časem nechaly pro přestavbu areálu stadionu zpracovat celkovou studii a vybraly architekta na projekt rekonstrukce.

„Z mého pohledu tam bude muset být spolupráce více architektů. Až si Služby města vyberou svého zpracovatele, mělo by dojít k určité koordinaci,“ uvedla Dvořáčková.

Přestavba letního stadionu a jeho okolí v Pardubicích přijde podle dřívějších odhadů zhruba na 300 milionů korun. Radnice počítá se státními dotacemi i soukromými investicemi. Vzniknout má sportovní komplex s fotbalovým stadionem pro druhou ligu, další hřiště, hotel a nábřežní promenáda.

V Pardubicích jsou zatím dva parkovací domy. Větší je na Karlovině poblíž centra, jeho kapacita je 440 míst, spoluvlastníkem je Pardubický kraj, kterému patří dvě z pěti pater, ostatní si ponechal a pronajímá investor Petr Vašíček. Další parkovací dům se 120 místy má v Polabinách společnost Harmony club.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno