U mladoboleslavské části Debř vzniká kruhový objezd za 10 milionů

[quote]U mladoboleslavské části Debř začala stavba nového kruhového objezdu za 10 milionů korun bez DPH. Má zvýšit bezpečnost na křižovatce silnic vedoucích od Mladé Boleslavi a od Kosmonos, kde se často stávaly nehody. Hotovo by mělo být letos v prosinci, informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Křižovatka je na silnici 38, která prochází ve středních Čechách kolem Mladé Boleslavi, Nymburku, Kolína a dál směrem na Jihlavu.[/quote]

Podle policejních statistik se na křižovatce od roku 2007 do roku 2014 stalo 35 nehod, z toho 10 bylo se zraněním. V úseku jezdí hodně kamionů a zároveň tudy projíždí mnoho řidičů osobních aut, kteří míří do závodů Škody Auto.

„Do okružní křižovatky budou připojeny čtyři paprsky, a to od západu a východu silnice I/38, ze severu silnice II/610 a od jihu silnice I/38J,“ uvedl Rýdl. Silnice 610 vede k Bakovu nad Jizerou, silnice 38J do centra Mladé Boleslavi.

ŘSD v posledních letech dokončilo na silnici 38 investice za stovky milionů korun jako obchvat Kolína a Nymburku, v přípravě je obchvat obce Církvice, plánovány jsou také obchvat úseku Krchleby – Nymburk a rekonstrukce mostů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno