[quote]Alternativní taxislužba Uber plánuje v Praze spustit novou službu UberSelect. Jde o jízdu limuzínou s profesionálním řidičem. Na včerejším setkání s novináři to řekla marketingová manažerka firmy Barbora Polachová. Novou službou společnost cílí na cestující, kteří jsou ochotni si připlatit za vyšší kvalitu a zároveň na šoféry, kteří jezdí s lepšími vozy. Spustit službu společnost chce během několika týdnů.[/quote]

V současnosti Uber nabízí UberPop a UberBlack. V rámci běžnější služby UberPop je podmínkou auto, které není starší deseti let, cestující však mohou narazit na různou kvalitu aut spolupracujících řidičů. Cestujícím tak může přijet například starší fabie nebo úplně nové volvo, uvedla Polachová. UberBlack nabízí černá auta s profesionálními řidiči, firma službu prezentuje jako jízdu s profesionálním řidičem ve stylovém autě.

Jaké přesné podmínky budou pro UberSelect v Praze platit, není definitivně stanovené. Rovněž není definitivní, kolik bude jízda stát. Společnost chce tyto údaje oznámit na samostatné tiskové konferenci.

V Praze jezdí téměř 5000 vozidel taxi. Uber má v Praze více než 1000 aktivních partnerských řidičů, kteří za posledních 90 dní alespoň jednou svezli klienta.

Uber nabídl letos v únoru Praze pomoc při řešení problémů spojených s taxislužbou. Primátorka Adriana Krnáčová v létě v odpovědi firmu vyzvala, aby svou činnost zlegalizovala. Teprve poté bude město ochotno vyjednávat o možné spolupráci, uvedla. Krnáčová v dopise po firmě také požadovala vysvětlení její cenové politiky a Uberu vytkla, že při poskytování služeb využívá řidiče pracující i pro běžné taxislužby.

Uber funguje ve více než 380 městech 66 zemí. Aplikace je volně ke stažení na jakýkoli chytrý mobilní telefon. Zákazníci se z ní dozvědí jméno řidiče, naleznou jeho fotografii, detaily o vozidle, jeho registrační značku a rovněž se dozvědí, kde momentálně stojí.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno