[quote]Uherský Brod připravuje stavbu nových parkovacích míst v ulici Jana Švermy. Město předpokládá náklady zhruba osm milionů korun. Po dokončení rekonstrukce by v ulici mělo být asi 60 míst, řekl starosta Patrik Kunčar. Práce začnou zřejmě v příštím roce.[/quote]

Ulice Jana Švermy je nyní úzká a pro parkování aut nevhodná. Při objíždění stojících vozidel tak auta jezdí i po chodníku. „Pohyb pro chodce tam není bezpečný,“ popsal Kunčar. V ulici navíc podle něj parkují zaměstnanci nedaleké České zbrojovky. Lidé, kteří zde bydlí, tak často nemají kde parkovat.

V ulici stojí 12 domů s celkem 48 byty a nová parkovací místa by měla vzniknout v prolukách. Počítá se také s místy na podélné stání tam, kde to umožní terénní podmínky. Záměr schválený zastupiteli zahrnuje také rekonstrukci chodníku a povrchu silnice.

Podle Kunčara by radnice letos chtěla vypracovat projekt, který by mohl předpokládané náklady snížit. Částka na úpravu parkování v ulici Jana Švermy je totiž poměrně vysoká proto, že zahrnuje práci ve svahu a počítá se i s jeho zajištěním opěrnou zídkou. Samotné práce by mohly začít v příštím roce nebo v roce 2018. Náklady bude město hradit zřejmě z vlastního rozpočtu.

Uherský Brod v posledních letech investuje do vylepšení dopravy ve městě významné částky. V dubnu slavnostně otevřel dopravní terminál, který propojuje autobusovou, železniční, městskou hromadnou, osobní automobilovou i pěší dopravu. Náklady se blížily stovce milionů korun. Dalších 40 milionů míří na navazující projekty, včetně vylepšení parkování.

Chystá se také rekonstrukce autobusových zastávek a radnice investuje i do městských částí. Příští rok například opraví frekventovanou Nádražní ulici v Újezdci. Silnice je jedinou příjezdovou cestou a chodník hlavní trasou pro pěší k vlakovému nádraží. Předpokládané náklady na rekonstrukci se pohybují kolem sedmi milionů Kč.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno