[quote]Uherský Brod chystá rekonstrukci autobusových zastávek. Ve městě je jich 57, většina z nich už neodpovídá nynějším podmínkám veřejné dopravy. Náklady na opravu zastávek převyšují 19 milionů korun, až 85 procent by měla uhradit dotace z Programu švýcarsko-české spolupráce, řekl starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL).[/quote]

Město hodlá využít stejného financování jako na druhou etapu dopravního terminálu, kterou podpořily švýcarské fondy. „Naskytla se nám tato možnost díky tomu, že švýcarský frank výrazně posílil a po přepočítání kurzových rozdílů se uvolnila ještě částka v řádu desítek milionů korun, která by mohla být investovaná na území města,“ uvedl Kunčar s tím, že záměr musí ještě schválit švýcarský poskytovatel dotace.

Podle Kunčara má záměr na opravu autobusových zastávek dobrou šanci na úspěch. „Mají přímou návaznost na dopravní terminál a dopravní obslužnost města Uherský Brod. Nyní budeme intenzivně pracovat na projektové dokumentaci. Záměr okamžitě předložíme švýcarské straně k posouzení. Pokud se to podaří, obyvatelé města i všech místních částí budou moci využít bezpečné, bezbariérové a zastřešené zastávky,“ uvedl Kunčar.

Záměr je jedním z navazujících projektů druhé etapy městského dopravního terminálu, která zahrnuje vznik zastřešených autobusových stání navazujících na železniční peron. Cílem bylo propojení autobusové, železniční, městské hromadné i osobní dopravy do jednoho uzlu. Projekt měl původně včetně podílu Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) stát asi 140 milionů korun. Výběrovým řízením se podařilo tuto částku snížit asi o 30 milionů.

Švýcaři souhlasili s tím, aby se peníze utratily v projektech navazujících na terminál. Město tak rozšiřuje parkoviště, Správa železniční dopravní cesty chystá další vyvýšený peron. Díky kurzu švýcarského franku se podle Kunčara uvolnilo dalších asi 30 milionů korun. Radnice čeká na schválení záměru na opravu největších městských schodů, další na řadě by měly být zastávky. V první etapě stavby dopravního terminálu město v roce 2010 postavilo most s přístupovou lávkou pro pěší.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno