[quote]Uherský Brod na Slovácku slavnostně zakončil stavbu svého dopravního terminálu. Jeho poslední částí byla včera završená oprava 24 autobusových zastávek, které si prohlédli i švýcarští partneři, z jejichž Programu švýcarsko-české spolupráce město čerpalo dotace.[/quote]

„Symbolicky jsme dnes (včera) ukončili druhou etapu stavby dopravního terminálu včetně všech rozšiřujících záměrů,“ uvedl starosta Patrik Kunčar.

Projekt výrazně změnil tvář Uherského Brodu.

„Máme integrovanou autobusovou a vlakovou dopravu na jednom místě. Máme zajištěné dostatečné parkovací kapacity i boxy pro úschovu kol,“ dodal Kunčar.

Město v první etapě stavby dopravního terminálu už v roce 2010 postavilo most s přístupovou lávkou pro pěší. Druhá etapa zahrnovala vznik dvanácti zastřešených autobusových stání navazujících na nový železniční peron, který postavil partner projektu, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Na novém parkovišti západ vzniklo 83 parkovacích míst pro lidi, kteří tu nechají vozidla a cestují dál hromadnou dopravou. Dalších 35 parkovacích míst na východní straně nádražní budovy je určeno pro krátkodobé zastavení vozidel, která přepravují cestující na vlak či na autobus.

Cestující naleznou zázemí v nádražní budově, kterou asi za 14 milionů korun opravily České dráhy. Postavena byla nová provozní budova pro řidiče a dispečery autobusů. Lidem slouží i nový informační systém zavedený ve spolupráci s Koordinátorem veřejné dopravy Zlínského kraje. Prostor před nádražní budovou se proměnil v klidovou zónu.

Druhá etapa měla původně včetně podílu SŽDC stát asi 140 milionů korun. Výběrovým řízením se podařilo částku o 40 milionů snížit. Peníze byly použity v navazujících projektech. Kromě dnes dokončené opravy zastávek za 18,5 milionu město za sedm milionů korun opravilo takzvané velké schody, které spojují terminál s historickou částí Uherského Brodu, rozšířilo parkoviště a SŽDC vybudovala další nástupiště.

Zdroj: ČTK