[quote]Logistická společnost DB Schenker působí v České republice již 25 let. Její zaměstnanci pojali oslavu tohoto výročí v dobrovolnickém stylu a rozhodli se pomoci přírodě kolem nás. V dubnu se zapojili do projektu „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ a zlikvidovali černou skládku v Boru u Tachova. V květnu pak uklízeli les a vysazovali stromy na Křivoklátsku. [/quote]

DB Schenker je společností se zodpovědným přístupem k životnímu prostředí a ekologické myšlení je součástí její firemní kultury. Není se proto co divit, že se v rámci oslav 25 let od založení v České republice zaměřila na výsadbu stromů, péči o zeleň, úklid černých skládek a turistických cest. Zaměstnanci na některých pobočkách si mohou do konce roku sami vybrat lokalitu a způsob, jakým by chtěli pomoci. Společnost svým zaměstnancům při účasti na dobrovolnickém projektu poskytne hmotnou podporu v podobě pracovního nářadí, rukavic a občerstvení.

V dubnu se dobrovolníci z logistického skladu DB Schenker v Boru u Tachova připojili k výzvě „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Pytle, hrábě a lopaty vzalo do rukou dvacet pět z nich. „Číslo 25 není náhodné. Jelikož naše společnost slaví 25. narozeniny, chtěli jsme, aby se do pomoci přírodě symbolika tohoto výročí nějakým způsobem promítla,“ vysvětluje Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti. Dobrovolníci uklidili a vytřídili zhruba 60 m3 odpadu, který se skládal převážně z pneumatik, plastů a starého nábytku. Již teď jsou rozhodnuti, že až se bude na podzim akce opakovat, zapojí se znovu.

DB Schenker_likvidce cerne sklady v Boru u Tachova 1

Byl to skvělý pocit. Po celý den jsem si uvědomovala, že jsem součástí něčeho potřebného. Něčeho, co má smysl. Místo ohromné skládky je teď na místě čistý les. Určitě v tom budeme pokračovat,“ rozhodně říká Ivana Mutzbauerová, manažerka pobočky v Boru u Tachova.

V květnu se na zelenou vlnu naladili zaměstnanci z centrály v Rudné u Prahy včetně nejvyššího vedení společnosti. V Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko vysadili symbolicky 25 lip malolistých v aleji nedaleko obce Hudlice a vyčistili les u oblíbené rozhledny Máminka. Na Křivoklátsko se vracejí pravidelně, v předchozích letech zde kromě úklidu lesa také obnovovali turistické trasy.

DB Schenker drží ve vysazování stromů tradici. Před pěti lety, v rámci oslav svého 20. výročí, vysadil ve spolupráci s Nadací partnerství za každého zaměstnance jeden strom do české přírody, tehdy 850 stromů. Většina z nich se ujala dobře, rostou a některé už začaly plodit. Jednalo se zejména o listnaté a ovocné stromy do alejí, parků a dalších krajinných prvků.

Zdroj: DB Schenker