[quote]Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) přestal zkoumat tendr Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na dálniční odtahy. Správní řízení zastavil poté, co ŘSD některé sporné podmínky zakázky změnilo, řekl tiskový mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Na podmínky zakázky si stěžovala jedna z firem.[/quote]

Podle Švandy ÚOHS neshledal důvody pro uložení nápravného opatření. „Zadavatel potenciálně diskriminační podmínky, zejména direktivně stanovenou povinnost dodavatelů parkovat veškerou požadovanou zásahovou techniku na zásahovém stanovišti, sám v dodatečných informacích k zakázce změnil,“ uvedl Švanda.

Tendr už trvá několik měsíců. ŘSD odložilo termín pro otevírání obálek. Místopředseda asociace odtahových služeb Aleš Kalík už dříve uvedl, že vzniklo podezření, že je tendr připravený na míru dvěma tuzemským firmám, s nimiž už ŘSD spolupracuje.

ŘSD navíc začalo na D1 testovat vlastní asistenční službu pro motoristy. Čtyři vozy budou sloužit pro pomoc řidičům vozidel, která se z jakéhokoliv důvodu na dálnici zastavila, a tvoří tak překážku provozu.

Dálnici mezi Prahou a Brnem ŘSD rozdělilo na čtyři úseky, kde budou asistenční auta permanentně k dispozici. Motoristu v nesnázích buď jejich osádky samy najdou, nebo je může přivolat prostřednictvím bezplatné linky 800 280 281. Dojezd asistence by měl být do 20 minut. Překážku na silnici označí a buď pomohou s odstraněním závady, nebo vyčkají příjezdu asistenční služby, kterou má smluvně domluvenou motorista.

Zdroj: ČTK