Zdroj: Archiv

[quote]Správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚS) definitivně nebude muset platit milionovou pokutu, kterou dostala v minulosti od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřad řízení zastavil, protože případ je už starý, vyplývá z webu ÚOHS.[/quote]

Případ se týká údajných chyb v tendru z roku 2007 na průtah Kraslicemi na Sokolovsku. ÚOHS původně tvrdil, že krajská správa silnic při prokazování technických kvalifikačních předpokladů požadovala po firmách doložení seznamu významných dodávek za poslední tři roky. Zákon o veřejných zakázkách přitom zadavateli umožňuje požadovat přehled referenčních zakázek za posledních pět let.

Sporem se zabýval jak Krajský soud v Brně, tak Nejvyšší správní soud. Naposledy Krajský soud v Brně případ vrátil ÚOHS s tím, že pokuta být uložena nemohla. Po změně zákona o veřejných zakázkách se totiž zkrátila na polovinu lhůta týkající se stáří případů, kterými se úřad může vůbec zabývat. Ta je nyní pětiletá a úřad musí k příznivější právní úpravě vždy přihlédnout i zpětně.

U této konkrétní zakázky tak nemůže ani případně konstatovat porušení zákona, natož uložit pokutu. Úřad proto zastavil řízení.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno