[quote]Úřadům se stále nedaří vykoupit všechny pozemky pro plánovanou stavbu obchvatu Ptení na Prostějovsku a dvou nedalekých obcí, jejichž obyvatele trápí hustá nákladní automobilová doprava z místní pily. Krajský úřad proto zorganizuje schůzku, na které se bude o prodeji chybějících parcel znovu jednat.[/quote]

Hejtman Jiří Rozbořil v Prostějově novinářům řekl, že v každé obci je zhruba deset lidí, kteří nechtějí pozemky prodat. „Situace na komunikacích v těchto vesnicích přitom překročila hranici únosnosti. Do dvou týdnů se proto uskuteční schůzka, na které se starosty a zástupci majetkoprávního odboru opět otevřeme otázku výkupů pozemků. V krajním případě přichází v úvahu i vyvlastnění,“ uvedl.

Starosta Ptení Jiří Porteš si postěžoval, že obcí denně projedou zhruba dvě stovky nákladních automobilů z místních dřevozpracujících podniků. „Silnice v obci vůbec není na takovou zátěž budovaná. Je úzká a vede hustou zástavbou. Dochází proto ke značným otřesům, což se negativně podepisuje na stavu domů. Provoz je navíc nebezpečný pro obyvatele,“ upozornil Porteš.

Příprava obchvatu Ptení byla v listopadu 2010 zastavena kvůli insolvenčnímu řízení, do kterého se dostala místní pila, a nesouhlasu některých vlastníků s prodejem pozemků. Stejně dopadl i plánovaný obchvat Vícova a Ohrozimi.

Pro tuto část Prostějovska jsou podle Rozbořila důležité právě obchvaty obcí Ptení, Vícov a Ohrozim a severní obchvat Prostějova. „Nedořešené majetkoprávní vztahy jsou jedna věc, druhou pak je skutečnost, že musíme na tyto investiční akce sehnat peníze. V případě obchvatu Prostějova a Ohrozimi lze žádat o dotace z fondů EU. Ptením ale vede silnice 3. třídy, takže tady budeme hledat finance v krajském rozpočtu,“ podotkl hejtman.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno