[quote]Ústecký kraj dostal od státu na opravu silnic nižších tříd 225 milionů korun. Peníze poslouží na rekonstrukci povrchu vozovek a sanaci svahů. Silničáři by mohli začít pracovat na jednotlivých úsecích v létě, řekl náměstek hejtmana Stanislav Rybák (KSČM).[/quote]

Na konci února předloží radní zastupitelům plán oprav. Pak kraj vypíše jednotlivá výběrová řízení na dodavatele a na přelomu roku by mohli začít silničáři s opravami.

Na seznamu je například úsek Pšov – Lubenec na Lounsku za 14,5 milionu korun, trasa Rusová – Výsluní v Krušných horách za 16 milionů korun nebo sanace svahu v Dolní Poustevně na Děčínsku za 7,2 milionu korun. Spoluúčast kraje činí 39 milionů korun.

Dosud nejvíce peněz na opravy silnic nižších tříd měl Ústecký kraj loni. Od státu dostal 330 milionů korun. Další peníze přidal kraj ze svého a úřad ROP Severozápad schválil na tři projekty dotaci 311 milionů korun. Silničáři v kraji tak opravovali desítky silnic za 761 milionů korun.

Z vlastního rozpočtu letos kraj vyčlenil na opravu silnic 452 milionů korun. Počítá také s tím, že uspěje se žádostmi o evropské dotace. Celková částka na všechny opravy silnic by se tak mohla přiblížit 800 milionům korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno