Zdroj: Archiv

[quote]Ústecký kraj přidá ještě letos na opravy a údržbu silnic dalších 150 milionů korun. Navýšení rozpočtu umožnilo hospodaření kraje v prvním pololetí, uvedl radní pro dopravu Jaroslav Komínek. Uvolněním dalších peněz vzrostl celkový rozpočet na opravy krajských silnic na 900 milionů korun. O opravě 87 úseků silnic druhých a třetích tříd rozhodne ještě současná rada.[/quote]

„Ústecký kraj má připravený seznam silnic, které je potřeba opravit. Z tohoto seznamu při uvolnění financí čerpáme podle důležitosti a podle toho, v jakém stavu ty komunikace jsou,“ uvedl Komínek.

Seznam čítá téměř 500 úseků. Z uvolněných 150 milionů se dočká oprav 87 z nich napříč všemi okresy.

„Správa a údržba silnic má vysoutěžené na letošní a příští rok firmy, které budou opravovat tyto úseky,“ doplnil Komínek.

O konkrétních úsecích bude za dva týdny rozhodovat ještě současná krajská rada. Pokud je schválí, začnou opravy podle Komínka bezprostředně poté a budou hotovy ještě letos.

Připravovaný rozpočet na příští rok počítá podle Komínka na opravy silnic s částkou půl miliardy korun. Stát v posledních dvou letech krajům na opravy silnic nižších tříd přispěl prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury. Zda se krajské silnice dočkají podpory i příští rok, není zatím jasné.

„Stát konečně splnil slib, který dával 15 let, tedy že na krajské silnice přispěje. Kraje si také nemohly vybrat, jestli silnice druhých a třetích tříd v často velmi zanedbaném stavu chtějí, nebo ne,“ dodal Komínek.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno