[quote]Ústecký kraj spustil se začátkem nového školního roku projekt Bezpečně do škol. Zaměřuje se na nejmenší školáky, uvedl hetman Oldřich Bubeníček. Přes šest tisíc dětí ze škol dostane batoh s reflexními prvky. Lidé se navíc mohou zapojit do diskuse o problémových přechodech v kraji.[/quote]

Batoh s dárky a reflexními prvky a dárky dostane podle mluvčí kraje Lucie Dosedělové přes 6130 prvňáků. Část jich nakoupil kraj, část soukromé rádio.

„Určené jsou především do škol v menších městech a obcích,“ řekla Dosedělová.

Do prvních tříd v Ústeckém kraji dnes nastoupilo 9377 dětí.

Úřad vytipoval 11 problematických přechodů pro chodce napříč celým Ústeckým krajem. Lidé budou moci zkušenosti s přecházením sdělovat na sociální síti Facebook. Podle Bubeníčka by se pak nebezpečná místa mohla dočkat úprav.

„Pokud by se zjistilo, že jsou opravdu tak závažné nedostatky, které ohrožují a dají se řešit, tak je to ideální moment. Pokud by to byly silnice v majetku kraje, tak je to snadné řešení. Ale i pokud by to byly komunikace místní nebo ve správě Ředitelství silnic a dálnici, tak myslím, že se dá domluvit,“ doplnil Bubeníček.

Podle šéfa krajské dopravní policie Jiřího Ušáka je kraj specifický především v tom, že několika městy vedou frekventované tranzitní trasy, často i v bezprostřední blízkosti škol.

„Tam opravdu hrozí dětem nebezpečí,“ doplnil Ušák.

Je to případ například Bíliny, kterou protíná silnice I/13. Po té denně projede před 20.000 aut. Složitá je situace i v ústecké části Vaňov, kterou vede silnice I/30. Ta slouží jako jedna z objízdných tras nedokončené dálnice D8 přes České středohoří.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno