[quote]Ústí nad Orlicí pokračuje ve snaze přesunout autobusové nádraží k vlakovému. Ve středu města v Lochmanově ulici by mělo zůstat jen několik autobusových zastávek. Radnice již má hotovou studii možného přemístění a úprav stávající lokality, řekl starosta Petr Hájek (Sdružení Oušťáci).[/quote]

„Někteří lidé měli obavu, aby do centra města autobusy nepřestaly zajíždět. Vždy jsme garantovali, že by minimálně šest autobusových zastávek v centru mělo zůstat,“ uvedl Hájek.

Cílem radnice je snížit dopravní zátěž ve středu města a zároveň umožnit cestujícím snadné přestupování mezi oběma druhy osobní přepravy. Autobusy by také u vlakového nádraží mohly mít odstavnou plochu, která ve vnitřním městě není vhodná.

Autobusové nádraží je v majetku firmy ČSAD Ústí nad Orlicí, kde má většinový podíl společnost ICOM. Ústí zase vlastní vhodné pozemky u nádraží. Podle Hájka by bylo možné parcely směnit a rozdíl cen doplatit, dopravce by si vybudoval nové autobusové nádraží a radnice by získala cennou rozvojovou lokalitu uvnitř města.

„Stávající autobusové nádraží je předimenzované. Odstavnou plochu bychom dokázali využít pro parkování osobních aut nebo je parkově upravit,“ řekl Hájek. Podle něj se společnost ICOM k navrhovanému řešení staví vstřícně, jednání budou pokračovat na konci ledna.

ČSAD Ústí nad Orlicí nynější nádraží částečně upravilo, aby poskytovalo cestujícím lepší zázemí. Radnice proto na jeho přemístění příliš nespěchá, není to jedna z městských priorit.

Zdroj: ČTK