[quote]Vítáme, že obě komory parlamentu podpořily návrh ČESMADu BOHEMIA a vložily do zákona ustanovení, které ukládá odesílateli povinnost předat náklad k přepravě v takovém stavu a takovým způsobem, který umožňuje splnění povinností řidiče při nakládání, umístění a upevnění nákladu.[/quote]

Věříme, že v praxi tento paragraf přiměje odesílatele k větší odpovědnosti při přípravě zásilek a řidiči pak budou moci náklad bezpečně přepravit. Změní se tak praxe, kdy řidič byl vystaven možným sankcím za uložení a upevnění nákladu, které v mnoha případech nemohl nijak ovlivnit.

Jsme rádi, že byla schválena i úprava pravidelných školení podle našeho návrhu, kdy se bude moci zúčastnit pravidelného školení každý, kdo se přihlásí. Stávající úprava znemožňovala absolvování školení řidičům, kteří měli vysloven dočasný zákaz činnosti. Docházelo tak k jejich dalšímu naprosto zbytečnému trestání tím, že museli následně projít celým 35hodinovým kursem, protože nesplnili roční lhůtu pravidelného školení. Tyto nepříjemnosti, které dále prohlubovaly nedostatek řidičů na pracovním trhu, jsou tímto zákonem odstraněny.

Zdroj: ČESMAD – Martin Felix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno