[quote]K uctění památky slavného rodáka Johana Cruyffa, jenž zemřel před měsícem po boji s rakovinou, jezdí od pondělí v Amsterodamu speciální tramvaj. Vůz vyzdobený množstvím Cruyffových fotografií zahájil svou jízdu symbolicky na lince 14 v čase 14:14, což bylo číslo, které nizozemský fotbalista nosil převážnou část kariéry na dresu.[/quote]

Tramvaj poprvé vyjela v pondělí, kdy by Cruyff oslavil devětašedesáté narozeniny, a bude brázdit ulice Amsterodamu do 22. května. Vůz bude nasazován na různé linky.

„Je to pocta člověku Cruyffovi. Nejen fotbalistovi, ale také amsterodamskému rodákovi,“ uvedla mluvčí dopravní společnosti GVB Mireille Mullerová.

Trojnásobný držitel Zlatého míče Cruyff zemřel 24. března. Největších úspěchů dosáhl v amsterodamském Ajaxu a poté v Barceloně. S mateřským klubem získal osm mistrovských titulů a vyhrál s ním třikrát Pohár mistrů evropských zemí, předchůdce dnešní Ligy mistrů. V polovině 80. let před odchodem na lavičku Barcelony ještě vedl Ajax tři roky jako trenér.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno