[quote]Ve čtvrtek večer v Belgii skončila stávka zaměstnanců státních drah SNCB, která od úterního večera vážně narušovala železniční dopravu v zemi. Postižený byl hlavně frankofonní jih země a Brusel. Zrušena byla také řada mezinárodních spojů. Společnost SNCB dnes upozornila, že kvůli nezbytným přesunům souprav a dalším důsledkům stávky bude provoz obnoven až v pátek ráno.[/quote]

Po dobu dvoudenní stávky vyjelo ve Valonsku často jen 15 procent vlaků. Ve Vlámsku na severu Belgie to bylo kolem 42 procent. Kvůli stávce nejezdila regionální doprava na jihu Belgie ani rychlíky mezi německými Cáchami a Bruselem a vysokorychlostní vlaky Thalys z Kolína nad Rýnem přes Brusel do Paříže. Zastavily se i rychlovlaky mezi Bruselem a Londýnem.

Stávkou protestovali zaměstnanci drah proti plánu vlády zrušit do roku 2019 zhruba 6000 až 7000 pracovních míst. Podobný protest uspořádali již loni v říjnu. Nyní navíc odmítají podmínky, za jakých pravicová vláda prosazuje od 1. ledna zvyšování produktivity státních drah.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno