[quote]V Berouně by měla v únoru začít dlouho očekávaná rekonstrukce mostu do městské čtvrti Zavadilka. Uzavírka by podle krajské správy a údržby silnic, která je investorem akce, měla trvat zhruba rok.[/quote]

Řidiči budou úsek objíždět přes Bítov a Králův Dvůr, pro pěší a cyklisty bude poblíž opravovaného mostu vybudována provizorní lávkam, řekla starostka Šárka Endrlová (Nezávislí Berouňáci).

Oprava mostu má stát asi 44 milionů korun, na financování se bude podílet i město. Endrlová doufá, že naplánované práce budou nakonec postupovat rychleji a uzavírka nepotrvá celý rok, jak předpokládá investor. Podle některých odhadů by to mohlo být osm a devět měsíců. „Pořád je to ale neuvěřitelně dlouhá doba,“ podotkla starostka.

Podle mostního technika z krajské správy a údržby silnic Miroslava Knoppa musí být odstraněna konstrukční vrstva mostu až na izolaci včetně chodníku. „Jeden chodník bude zrušen, druhý bude naopak rozšířen na dva metry,“ uvedl Knopp.

Rekonstrukce mostu přes železniční trať byla dlouhodobě plánována a byla už podle technika nezbytná. Díky opravě se má životnost mostu prodloužit přibližně o 50 let.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno