[quote]Na brněnském hlavním nádraží se začne opravovat druhé a třetí nástupiště a od 27. června bude navíc průjezdná pouze jedna kolej mezi hlavním nádražím a Židenicemi. Kvůli tomu nebudou všechny vlaky jezdit až na hlavní nádraží a na některých linkách budou platit výlukové jízdní řády s posunutými časy příjezdů a odjezdů. Do původních jízdních řádů se vrátí vlaky 12. září. Omezení se nedotknou mezinárodní dopravy a jen minimálně vnitrostátní dálkové dopravy.[/quote]

Oprava brněnského nádraží je nezbytná, protože se dlouho odkládala. Provoz směrem do Židenic omezí od konce června oprava mostu přes ulici Špitálka. Zároveň cestující čeká výluka mezi hlavním nádražím, Chrlicemi a Křenovicemi.

Výluky se nejvíce dotknou vlaků mezi Brnem a Tišnovem a Brnem a Sokolnicemi. Aby lidé nemuseli z regionálních autobusových linek přestupovat na náhradní dopravu, budou až k hlavnímu nádraží na Uhelnou protažené linky 509, 610, 611 a 612. Zároveň České dráhy nasadí náhradní autobusy linky xS2 mezi hlavním nádražím a Chrlicemi. Mezi 4. a 18. červencem budou prodloužené až do Křenovic.

Vlaky z Tišnova do Brna a Vranovic budou rozdělené na dvě části. Od Tišnova budou pokračovat ze Židenic po nákladním průtahu do Modřic a vynechají hlavní nádraží. V Modřicích bude možný přestup ve směru na Břeclav, kam se bude jezdit z hlavního nádraží. Přes prázdniny také nebudou až na hlavní nádraží jezdit posilové vlaky, které doplňují půlhodinový interval na čtvrthodinový. Skončí v Králově Poli, odkud lidé mohou jet na jízdenku Českých drah tramvají 1 a 6.

Na trati směrem do Blanska se výluka dotkne pouze časů příjezdů a odjezdů kvůli omezení provozu mezi hlavním nádražím a Židenicemi.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno