[quote]Po třech měsících včera skončila výluka na hlavním brněnském vlakovém nádraží, kde se opravovala nástupiště. Běžný provoz začne v pondělí, uvedl Květoslav Havlík, mluvčí společnosti Kordis JmK, která organizuje v kraji dopravu.[/quote]

Práce trvaly tři měsíce a podle Havlíka se uskutečnily podle harmonogramu a byly bez problémů. Modernizace stála přes 90 milionů korun.

„Od pondělí se mění jízdní řády vlakových linek i autobusových linek, které byly prodloužené až do Brna. Nyní už budou končit na původních terminálech,“ uvedl Havlík.

Podle něj práce postupovaly tak, jak byly naplánované.

„Nebyly žádné problémy v pracích ani v dopravě. Když se dělá taková výluka, vždy běží rozsáhlá informační kampaň a rozdávají se lidem letáky,“ řekl Havlík.

Nádraží má nové přístřešky, nástupní hranu a asfalt na nástupištích nahradila dlažba s pásy pro nevidomé. Opravené jsou sloupy a Správa železniční dopravní cesty zrekonstruovala i odvodnění. Vyčištěný a upravený je také podchod.

Už včera se téměř po dvouleté pauze vrátila na nádraží jako úvodní znělka před hlášeními píseň s názvem Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem.

„V minulosti fungovala na nádraží zhruba 20 let, ale potom ji nahradil takový gong. Veřejnost ale volala po návratu sedmikrásek, kterých se dočká dnes poprvé v 17:00,“ dodal Havlík.

Do brněnského nádraží se léta neinvestovalo, protože se dlouho čekalo na to, že se definitivně rozhodne o nové poloze nádraží a začne se stavět. Zatím však není jasné, kde nádraží bude. Nabízejí se varianty v centru pod Petrovem nebo v odsunuté poloze u řeky.

O nádraží budou lidé v čase říjnových krajských voleb rozhodovat v referendu. Vzhledem k tomu, že nádraží bylo v havarijním stavu, přistoupila Správa železniční dopravní cesty přistoupila k jeho opravám.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno